Prečo by ste mali študovať u nás?

Poď k nám študovať moderny študijný program – Obnoviteľne zdroje energie!

Našim študentom ponúkame akreditované, vysoko kvalitné a praktické vzdelávanie v bakalárskom, inžinierskom a doktorandskom štúdiu v dennej aj externej forme!

Štipendium

Študijný program OZE je od roku 2014 jedným z preferovaných odborov na trhu práce, pričom naši študenti môžu získať mimoriadne motivačné štipendium do 1000€.

Vďaka členstvu katedry v Slovenskom zväze výrobcov tepla sa Obnoviteľné zdroje energie stávajú ekonomicky zaujímavejšie a to aj vďaka možnosti získania „podnikového štipendia“ a predpokladu budúceho zamestnania pre vybraných študentov.

Bez prijímacích skúšok

Základnou podmienkou pre prijatie na štúdium je ukončené stredoškolské vzdelávanie. Uchádzač bude hodnotený na základe celkového priemeru známok zo všetkých predmetov za všetky roky štúdia a výsledkov maturitnej skúšky.

Zaujímavé, moderne a praktické vzdelávanie

Katedra ponúka zaujímavé a hlavne žiadané vzdelávanie v oblasti obnoviteľných zdrojov energie!

Výučba prebieha v moderných triedach a vybavených laboratóriách. Teoretické znalosti získané na prednáškach sú prepojené s praktickými hodinami v laboratóriách a na praktických cvičeniach s použitím licencovaného softvéru pre simulácie a výpočty.

Počas štúdia získate potrebný vedomostný základ a praktické zručnosti, ktoré vám umožnia nájsť si prácu v mnohých moderných perspektívnych odvetviach.

Prax

Študenti majú počas štúdia možnosť získať 1 rok praxe, zároveň aj Certifikát na odborne spôsobilú osobu v oblasti Obnoviteľných zdrojov energie – OZE na montáž ako aj môžu získať prax pre prípravu na projekčnú činnosť.

Absolventi katedry sú zamestnancami nielen regionálnych ale aj medzinárodných spoločnosti

Ing. Milan Abraham, PhD.
SPRAVBYTKOMFORT, a.s. Prešov

Volám sa Milan, študovať na Fakulte výrobných technológií som začal v roku 2011. V tom čase som ešte nevedel, ako veľmi ma štúdium osloví, a že sa po ukončení inžinierskeho štúdia rozhodnem pokračovať v doktorandskom štúdiu. Na základe toho som sa rozhodol v roku 2016 nastúpiť na doktorandské štúdium, kde som sa v plnej miere mohol venovať problematike obnoviteľných zdrojov energií a kombinovanej výrobe elektrickej energie a tepla.

S istotou môžem povedať, že štúdium Obnoviteľných zdrojov energie nebolo zbytočné, naopak, v mnohom mi pomohlo. Po ukončení štúdia som sa veľmi rýchlo zamestnal v odbore na manažérskej pozícii v jednej z najväčších spoločnosti zaoberajúcej sa komunálnou energetikou.

Momentálna naplň mojej práce mi umožňuje v plnej miere využívať všetky vedomosti, ktoré som počas štúdia nadobudol. Samotné štúdium mi dalo veľmi dobrý základ teórie v problematike energetiky. Tieto nadobudnuté vedomosti denno denne využívam v praxi.

O KATEDRE E - prihláška